Dveře18:00 Start19:00

Divadlo pod lampou vyhlašuje ke dni 1. září 2023 již 30. ročník hudební soutěže Múza.
Jedná se o nejstarší vyhledávací soutěž hudebních talentů na území České republiky. Z minulých ročníků této soutěže vzešly kapely jako 100°C, Mandrage, Shogun Tokugawa nebo ze současných například, v Čechách i v zahraničí stále aktivnější, Acid Row či teepee.

Uzávěrka přihlášek je 30.9.2023. Soutěž bude probíhat v průběhu října a listopadu.
Finálové večery se pak uskuteční v první polovině prosince.
Přihláška ke stažení ZDE:

Soutěžní festival je otevřený kapelám i jednotlivcům všech hudebních stylů a kapela nemusí mít natočenou žádnou nahrávku. K přihlášení stačí pouze vyplněná přihláška. Interpreti naopak nesmějí mít vydané album u žádného oficiálního vydavatelství a musí se prezentovat výhradně vlastní autorskou tvorbou. Album vydané vlastním nákladem může být.

Soutěž má dvě linie. V Hlavní soutěži výkony skupin hodnotí odborná porota složená ze zástupců nahrávacích studii, hudebních produkčních, významných hudebníků z regionu, hudebních publicistů a dalších. Stejně jako v minulých letech se do hlasování mohou zapojit i diváci, kteří svými hlasy rozhodnou o postupujícím a vítězi Diváckého finále ve druhé linii soutěže.
Pro vítěze Divácké části a první tři interprety Hlavní části Múzy jsou tradičně připraveny zajímavé ceny v podobě několika dnů bezplatného pobytu v nahrávacích studiích. Pro vítěze Hlavní linie soutěže pak navíc i Prize Money ve výši 20.000, – korun.
V každém soutěžním kole budou rovněž ze zakoupených vstupenek vylosováni z řad návštěvníků výherci free ticketů na libovolný koncert pořádaný Divadlem pod lampou. Novým prvkem soutěže je také skutečnost, že Hlavní finále bude profesionálně zaznamenáváno obrazově i zvukově. Tento záznam jednotlivých vystoupení bude bezplatně poskytnut všem skupinám, které postoupí do Hlavního finále soutěže.

Podrobné informace o soutěži budou zveřejněny na našem webu nebo na facebookovém profilu Divadla pod lampou či na profilu vlastní soutěže.