Dveře18:00 Start20:00 Vstupenky300 / 300 Facebook událost

PŮLNOC – legendární česká undergroundová kapela na „rozlučkovém“ The End tour!
https://bandzone.cz/pulnoc
Guerilla Records

host: Marek Mikulášek sólo j.h.

předprodej brzy…..

Skupina Půlnoc vznikla v roce 1988 na základě tehdy se rozpadlých The Plastic People Of The Universe, ale v roce 1992 ukončila svou činnost, když její hlavní skladatelský mozek, Mejla Hlavsa, šel svou hudební cestou dál až do jeho smrti v roce 2001. Po takřka dvacetileté pauze se v roce 2011 původně pouze na jeden koncert dala znova dohromady skupiny, právě aby zahrála na počest Mejlovy památky při vzpomínce na jeho předčasný odchod.
Po obrovském ohlasu vyprodaného Paláce Akropolis se skupina rozhodla, že bude ještě pokračovat, písně Mejly Hlavsy, které neztratily nic na své síle, si to zaslouží. Ovšem nestala se běžnou koncertní kapelou, vystupovala ojediněle a spíše při nějaké příležitosti.
A taková příležitost se nabízí i dnes, kdy se skupina rozhodla svou činnost ukončit a odehrát pár posledních koncertů jako poděkování ze přízeň, které se jí, potažmo hudbě Mejly Hlavsy, za ty roky dostávalo
Skupina vystupuje v původní sestavě se zpěvačkou Michaelou Antalíkovou (Němcovou), M. Hlavsu nahradil na postu basového kytaristy Petr Kumandžas (původní bubeník Půlnoci, dnes Jolly Joker), dále Josef Janíček (klávesy, zpěv, ex Plastic people), Jiří Michálek (bicí, Echt!), Jiří Křivka (kytara, ex-Zikkurat), Tomáš Schilla (violoncello, zpěv, Echt!, Krch-Off).
Pro pamětníky půjde rozhodně o příjemnou vzpomínku na kapelu, která svého času znamenala neodmyslitelnou součást domácí scény a oblíbenou akvizici různých přehlídek, pro mladší pak opětovným důkazem skladatelské potence výrazné osobnosti skladatele a basisty Mejly Hlavsy.
Máte možnost naposledy vidět kapelu, která dnes takřka jako poslední hraje Hlavsovu hudbu tak, jak ji napsal. A proč naposledy? Těch důvodů je víc: každý z muzikantů má svou „domovskou“ kapelu, takže je velmi těžké najít vůbec termíny pro koncerty. V Půlnoci také nevznikají žádné nové písně, už na začátku bylo jasně domluveno, že je to pieta vůči již existujícím skladbám, které byly pro Půlnoc složeny. Muzikanti také už odmítli jezdit pořád se stejným repertoárem, Půlnoc je opravdu kapelou jen k nějakým „slavnostnějším“ příležitostem, ne na každoměsíční objíždění klubů.
A teď tedy nastala ta „poslední slavnost“.
Buďte u toho s námi!