Dveře18:00 Start20:00 Vstupenky200 / 250 Facebook událost

Křest třetího alba Povodí Ohře, které vychází u Indies Scope
1. singl Blud zde
https://povodiohre.bandcamp.com/

host: Bruce nemá odpoledne čas – Cheb / ex VELO atd.
afterparty: Dj Pan Mže

Povodí Ohře nepřímo navázalo na netradiční mezigenerační spojení dvou chebských muzikantů, – zpěvák a textař Jiří “Sisi” Sochor /Esgmeq/ a klavírista a bubeník Jan Hrivňák /esazlesa/, kteří v roce 2015 vydávají s uskupením Eso a Sisi EP punkových šansonů s názvem…to se lehce říká nám. Eso a Sisi veřejně zvěstovali příchod Povodí na rok 2020. V té době však pouze vizionářská myšlenka.

O rok později příchází oslovit Sisiho jeho spoluhráč Jan Hrivňák a Lukáš “Bouše” Bouška /esazlesa/ s návrhem zkusit něco nového, s netradičním nástrojem pro rockovou kapelu – cigar box guitar, jenž se později stává signifikantní součástí zvuku kapelu.
Sisi odpověděl na lukrativní nabídku slovy: “Určitě ne!” A tak vzniklo Povodí Ohře.
Kapelu následně posiluje baskytarista Ladislav Janoušek /Esgmeq/ a plzeňský bard Pan Mže /Climatizado/.

V roce 2018 se na eponymním albu poprvé ozval charakteristický výkřik chlapů z “Povodí Ohře” a dočkal se nominací na ceny Anděl ve dvou kategoriích, Apollo i Vinyla, přičemž poslední i získal. Podobný příběh čekal i na druhou nahrávku “Dva trámy na kříž”. Příběhy obou nahrávek se odehrávají v místech s fatalistickým nádechem, v místech, kde pravděpodobně už na nikoho nečeká mnoho dobrého – ale kapele se zde daří dolovat nesmírnou energii. Ještě více než desperátským country tak jejich hudba smrdí osudovostí. Koncerty jsou nabité explozivním nábojem a stávají se nezapomenutelnými.

V období covidové krize, opouští skupinu kytarista pan Mže a na jeho místo je povolán z rockového dávnověku František „Kvákadlo“ Štrébl /Velo, CNL/ který se ihned zapojuje do koncertní činnosti a stejně tak do příprav nového alba Místo odpočinku.

Album je po textové stránce rámcově inspirované polozapomenutým libretem E. Devrienta k romantické opeře Hans Heiling z roku 1833. Jde snad o jediné dílo svého druhu, pojednávající o magické kráse řeky Ohře.

Složení:
Jiří Sochor – zpěv
Jan Hrivňák – bicí
Ladislav Janoušek – basa
Lukáš Bouška – cigar box guitar, kytara
František Štrébl – kytara

Diskografie:
Povodí Ohře – LP – 2018
Rakovina/Vašek – SP – 2019
Dva trámy na kříž – LP – 2020
Místo odpočinku – LP – 2023