Dveře18:00 Start20:00 Vstupenky250 / 250 Facebook událost

ET MORIEMUR patří mezi přední představitele českého atmosférického death/doom metalu. Formace, v níž figurují hudebníci známí například ze SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY či DISSOLVING OF PRODIGY, má za sebou čtyři alba, z nichž to poslední jí vyšlo letos v dubnu u renomovaného indického labelu Transcending Obscurity.
Nová deska „Tamaší no Jama“ je koncepčním počinem točícím se kolem havárie letadla japonských aerolinek, při níž v srpnu 1985 zahynulo přes pět stovek lidí na palubě. „Čerpali jsme především z příběhů cestujících a posledních vzkazů, které napsali rodině. Další inspirací byla tradiční japonská poezie haiku,“ poznamenává zpěvák Zdeněk Nevělík.
Další info:
https://etmoriemurdoom.bandcamp.com

—–
MARCHE FUNÈBRE svou tvorbu označují za „eklektický doom metal“ kombinující starou školu s novějšími prvky. Tito Belgičané mají po 15 letech aktivity na svém kontě čtyři alba, z nichž to poslední, Einderlicht, vydaly společně před dvěma lety labely Hypnotic Dirge records (Kanada) a Solitude Productions (Rusko). „Tématem desky je zvláštní lidská schopnost svobodně se rozhodnout zemřít,“ přibližuje frontman Arne Vandenhoeck.
Živá vystoupení kapely z Mechelenu (formace má za sebou přes 160 koncertů, od Lisabonu po Moskvu) jsou nabitá energií, což jí před čtyřmi lety vyneslo i desetidenní turné po západním pobřeží Spojených států. V Česku se představí po osmi letech.
Další info:
https://marchefunebre.be/

—–
ELBE patří mezi to nejlepší, co domácí post/doom rocková scéna nabízí. Kapela v čele se Standou Jelínkem (DYING PASSION) a Martinem „Spacoshem“ Peřinou (BETWEEN THE PLANETS) po rockově laděném debutu Sudety (2018) vydala předloni u uznávaného českého labelu Epidemie Records album Eschatology, kde zabrousila do temnějších a hudebně syrovějších vod.
„Eschatology je záznamem dvou let setkávání party přátel. Texty nejsou koncepční, ale spojuje je láska k horám, nálada, emoce a atmosféra toho, co nás více dělá lidmi,“ uvádí k nové tvorbě zpěvák Insomnic.
Další info:
https://elbeband.bandcamp.com/