Dveře18:00 Start20:00 Vstupenky300 / 350 Facebook událost

Kultovní finská kapela se po šesti letech vrací na místo činu!

Eläkeläiset v roce 2018 oslavili 25 let existence velkým evropským turné a best of 2CD „Humppamania“. V roce 2020 vyráží tato zběsilá parta „zřídkakdy střízlivých důchodců“ na turné s názvem „Humppa ohne Grenzen“ v rámci kterého se již potřetí představí v plzeňském Divadle pod lampou, opět na jediném exkluzivním koncertu v České republice!

Eläkeläiset jsou známí svéráznými cover verzemi známých hitů napříč žánry, které svým osobitým „punkovým“ způsobem předělávají do stylu finské polky „humppa“, která se vyznačuje velmi rychlým tempem. Skladby prezentují výhradně ve finštině a naprosto zásadním ve všech textech je slovo „humppa“ – výsledek je neuvěřitelně zábavný a často celou skladbu přemýšlíte, co je to za známý hit…tahle parta totiž dokáže na „humppu“ přetavit úplně cokoliv co jí přijde pod ruku, od rockových klasik, přes popové megahity až po punkové nebo metalové skladby!

http://www.humppa.com/

Především ve Skandinávii a Německu má kapela doslova kultovní status, vystupuje pravidelně na největších rockových festivalech a není výjimkou, že jejich fanoušci s kapelou absolvují velkou část turné. Na předešlých plzeňských koncertech jste tak mohli potkat např. fanoušky z Finska, Švédska, Německa nebo Polska a také v Plzni najdete řadu skalních příznivců, kteří pravidelně vyráželi na německé koncerty plným autobusem…

Eläkeläiset jsou prostě fenomén jediný svého druhu a nezapomenutelným zážitkem jsou obzvlášť jejich energické koncerty – potkáme se 26.4. Pod lampou – humppa!

Eläkeläiset-3-©_Laiska_Lajunen