Dveře18:00 Start20:00 Vstupenky170 / 170 Facebook událost

Fluff & Pod Lampou & Místní Borci & DOGS‘ uvádí

Pelagic Road Fest
w./ ABRAHAM, SET & SETTING a FUTURE USSES

Berlínský experimentální label Pelagic Records vysílá na společné turné tři kapely, kterým u něj letos vyšly nové desky.

ABRAHAM (Lausanne, Switzerland – Pelagic Records)
alternative, black metal, doom, post-hardcore, post metal, sludge
Bandcamp
Webpage
Tahle pětice ze Švýcarska se dala dohromady v roce 2007 a postupně se vyprofilovala v jednu z nejzásadnějších kapel evropského post-metalu. Letos v květnu vydali na Pelagic Records dlouho očekávanou, v pořadí již třetí, desku “Look, Here Comes the Dark!”. Nové konceptuální album je téměř dvouhodinovým epickým post-apokalyptickým opusem o čtyřech dějstvích. Každá část si zasloužila svůj vlastní vinyl a má charakteristické výrazové prostředky i instrumentaci. Album produkoval Magnus Lindgberg ze švédských Cult of Luna, kterým Abraham předskakovali na turné v roce 2013.
Abraham se do Lampy vrací po dlouhých 7 letech a rozhodně byste si je neměli nechat ujít!

“This is so intense that it is almost physically painful.” – Metal Hammer

SET & SETTING (St. Petersburg, USA – Pelagic Records )
instrumental, post-rock, post-metal
Bandcamp
Webpage

Instrumentální post-metaloví Set & Setting kombinují psychedelický post-rock s typicky metalovou melodičností a prvky drone a ambientu. Debutovým albem “Equanimity” v roce 2013 potvrdili svou pozici na US a kanadské extrémní hudební scéně. Po vydání LP “Vivid Memory” (2014) na Prosthetic Records předskakovali na turné třeba Mouth of the Architect, EyeHateGod, Inter Arma nebo Kayo Dot. Svou premiérovou desku u Pelagic Records nazvanou “Tabula Rasa” vydali teprve před pár dny (12.10.), jedná se tedy o čerstvou novinku. Dokázala si už ovšem získat řadu pozitivních ohlasů.

“Metallic chug to trippy psychedelia to soaring post-rock beauty… Like Russian Circles teaming with early Pink Floyd.” – BrooklynVegan

FUTURE USSES (Los Angeles, USA – Pelagic Records)
doom, instrumental, post-metal, post-rock, sludge/experimental metal
bandcamp

Future Usses jsou služebně nejmladší kapelou večera. Debutové album “The Existential Hunting” vydali teprve letos v září (jak jinak než na Pelagic Records). Desku namixoval Kurt Ballou z Converge. Ač se jedná o jejich první společný počin, deska působí vyzrálým a kompaktním dojmem a Future Usses se na ní povedlo zúročit své bohaté zkušenosti z jiných kapel (Intronaut, Bereft, National Sunday Law, ex Anubis…).

“The trio have no shortage of sounds to explore on the album, and they delve into all sorts of territory to craft a sonically diverse record that challenges perceptions of heaviness.” – Decibel Magazine.

31.10.